smaller font default font larger font

Szkoły stacjonarne

W ramach szkół funkcjonują Liceum Ogólnokształcące (zajęcia 3 razy w tygodniu w godz. 15.10 - 20.20), Szkoła Podstawowa Nr 372 i Gimnazjum (3 razy w tygodniu w godz. 11.45 - 18.40)

Szkoły zaoczne

W ramach szkół zaocznych funkcjonują: Liceum Ogólnokształcące.
Zajęcia w szkołach zaocznych odbywają się co 2 weekend w godz. 8.00 - 16.35

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Kwalifikowane kursy zawodowe

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty z dnia 19 sierpnia 2011 r. do sytemu szkolnictwa dla dorosłych wprowadzono nową formę kształcenia zawodowego - kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Jesteś tutaj:

Strona główna Akcje charytatywne Akcja „Zakręcone CKU”
Akcja „Zakręcone CKU” PDF Drukuj Email

Naprawdę, nie trzeba tak wiele, żeby być człowiekiem i nie przymykać oczu na ból i cierpienie ludzkie. Pomagajmy innym, bo jest bardzo możliwe, że sami też o pomoc poprosimy.

W zasadzie, każda butelka wody mineralnej, soku, czy środka chemicznego, ma potencjał by pomóc innym. Ten potencjał drzemie w samych plastikowych nakrętkach. Co jakiś czas, organizowane są charytatywne zbiórki takich zakrętek. Ludzie zbierają je, a następnie przekazują firmom, które płacą za nie pieniądze. Nie są to duże sumy, bo umownie 1kg nakrętek jest wart niecałą złotówkę. Jednak w przypadku tony zebranych zakrętek, ten zarobek może być nie najgorszy.

Jak ziarno do ziarna zebrane daje chleb, a kropla do kropli - gaszący pragnienie kielich, tak plastikowa nakrętka z pustego opakowania, pomnożona tysiąckroć, daje wózek inwalidzki - dla osoby z niepełnosprawnością możliwość godnego i samodzielnego życia.

Mowa o kawałku plastiku, śmieciu, który wraz z pustym opakowaniem po wodzie, soku, mleku, płynie do zmywania czy dezodorancie ląduje zazwyczaj w koszu na śmieci. Wystarczy chwila, aby dzięki jednemu gestowi - niewyrzuceniu takiego korka - dać człowiekowi nadzieję. Trzeba go TYLKO WRZUCIĆ DO NASZEGO PUDEŁKA NA TRZECIM PIĘTRZE !!! A przedstawiciele Samorządu Szkolnego CKU Nr 2 dostarczą nakrętki bezpośrednio do siedziby stowarzyszenia, które 4 lata temu zainicjowało zbiórkę (Żoliborskie Stowarzyszenie Dom – Rodzina – Człowiek z Zofią Korzeniecką-Podrucką na czele).

„Pub Żagielek” osoba kontaktowa: Zofia Korzeniecka-Podrucka
ul. Wybrzeże Gdyńskie 1, 01-531 Warszawa 
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 0-694 961 846

Do dnia dzisiejszego Stowarzyszenie przekazało 4 wózki inwalidzkie dla:

  • Natalii ze Stalowej Woli
  • Dariusza Olińskiego z Łodzi
  • Piotra Krakowiaka
  • Roberta Pietrasa

Kolejnym podopiecznym jest Paweł Barański oraz Michał Mroczek.
źródło:  www.dom-rodzina-czlowiek.org

Informacja z ostatniej chwili:
Stowarzyszenie Dom-Rodzina-Człowiek wpisało naszą szkołę na listę darczyńców na swojej stronie internetowej. Nie wierzysz? Sprawdź !!!

MAŁE NAKRĘTKI = DUŻA POMOC

1 kg nakrętek (czyli 1 duża reklamówka) = 450 sztuk

1 wózek inwalidzki = 30 - 40 ton nakrętek

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2013 12:05