smaller font default font larger font

Szkoły stacjonarne

W ramach szkół funkcjonują Liceum Ogólnokształcące (zajęcia 3 razy w tygodniu w godz. 15.10 - 20.20), Szkoła Podstawowa Nr 372 i Gimnazjum (3 razy w tygodniu w godz. 11.45 - 18.40)

Szkoły zaoczne

W ramach szkół zaocznych funkcjonują: Liceum Ogólnokształcące.
Zajęcia w szkołach zaocznych odbywają się co 2 weekend w godz. 8.00 - 16.35

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Kwalifikowane kursy zawodowe

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty z dnia 19 sierpnia 2011 r. do sytemu szkolnictwa dla dorosłych wprowadzono nową formę kształcenia zawodowego - kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Jesteś tutaj:

Strona główna Projekty edukacyjne IQ Life - Improving the Quality of Lifelong learning in Future Europe
IQ Life - Improving the Quality of Lifelong learning in Future Europe PDF Drukuj Email

Projekt Partnerski Programu Grundtvig: “Uczenie się przez całe życie”.

Termin realizacji: 01.09.2013 – 31.07.2015

Kraje partnerskie: Hiszpania, Norwegia, Estonia, Turcja, Polska

 

Hiszpania: Centro de Educación de Personas Adultas de El Astillero

 

Estonia: Jõgevamaa Kodukandi Ühendus

 

Norwegia:  Voksenopplæringsforbundet i Sør-Trøndelag

 

Polska: Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 2

 

Turcja: AMASRA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 

Opis projektu:

Kształcenie dorosłych staje się coraz ważniejsze.  Bardzo istotne jest zapewnienie wysokiej jakości tego kształcenia. Głównymi celami naszego projektu jest  motywowanie słuchaczy oraz promowanie coraz lepszej jakości nauczania.  Będziemy pracować dwutorowo: analizując pracę nauczycieli i pracę słuchaczy. Te dwa podejścia mają się wzajemnie uzupełniać i przyczyniać do realizacji głównego celu. Nauczyciele będą pracować nad nowymi metodologiami, innowacyjnością i kreatywnością w nauczaniu dorosłych. Będą dzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami z pracy w ich macierzystych organizacjach i krajach. Z drugiej strony, słuchacze będą myśleć o sentencji Henry’ego Forda (amerykańskiego biznesmena): "Każdy, kto przestaje się uczyć  jest stary, bez względu czy ma dwadzieścia lat czy osiemdziesiąt". Słuchacze będą myśleć o korzyściach płynących z nauki, będą dzielić się doświadczeniami i nowymi pomysłami, jak przedłużyć naukę w ich społeczności.

 

Cele projektu:

  • Rozwijanie zainteresowań i wiedzy z różnych kultur europejskich, promowanie szacunku i możliwości uczenia się od innych: zamierzamy uświadomić słuchaczom , jak wymiana informacji między różnymi kulturami pomoże nam znaleźć nowe pomysły i poprawić jakość kształcenia dorosłych w naszej społeczności.
  • Wzmocnienie kreatywności i rozwoju innowacyjnych praktyk : zamierzamy wykorzystać kreatywność i rozwój nowych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości kształcenia w naszych instytucjach.
  • Wzmocnienie jakości i mobilności: chcemy stymulować słuchaczy i nauczycieli do podróżowania do innych krajów, jako sposobu na wzbogacenie ich życia osobistego i zawodowego.
  • Wspieranie TIK - innowacyjnych narzędzi do uczenia się dorosłych.
  • Promowanie korzyści z nauki języków obcych: Zamierzamy poprawić kompetencje językowe zarówno nauczycieli jak i słuchaczy.
  • Pomoc dorosłym słuchaczom w podniesieniu kwalifikacji : Zamierzamy pomóc dorosłym być bardziej konkurencyjnymi, autonomicznymi i pewnymi siebie, w celu wzmocnienia pozycji na rynku pracy.
  • Motywowanie uczących się dorosłych, zwłaszcza tych z wrażliwych grup społecznych.

 

Więcej informacji: