smaller font default font larger font

Szkoły stacjonarne

W ramach szkół funkcjonują Liceum Ogólnokształcące (zajęcia 3 razy w tygodniu w godz. 15.10 - 20.20), Szkoła Podstawowa Nr 372 i Gimnazjum (3 razy w tygodniu w godz. 11.45 - 18.40)

Szkoły zaoczne

W ramach szkół zaocznych funkcjonują: Liceum Ogólnokształcące.
Zajęcia w szkołach zaocznych odbywają się co 2 weekend w godz. 8.00 - 16.35

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Kwalifikowane kursy zawodowe

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty z dnia 19 sierpnia 2011 r. do sytemu szkolnictwa dla dorosłych wprowadzono nową formę kształcenia zawodowego - kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Jesteś tutaj:

Strona główna Z życia szkoły 18 kwietnia 2015 X Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami
18 kwietnia 2015 X Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Tsunami PDF Drukuj Email

18 kwietnia 2015 r. nasz słuchacz liceum zaocznego – Artur Denisiuk – brał udział w X Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami. A my staraliśmy się go wspierać. Artur uprawia Karate Tsunami w Honbu Dojo (Centralnej Szkole Karate Tsunami) w Warszawie. Ma 45 lat, mieszka w Warszawie. Karate uprawia od 25 lat, początkowo w Warszawskim Klubie Karate Tsunami – „Praga”. Jego nauczycielem jest shihan Arkadiusz Wiewiórowski 8 dan. 30 października 2014 roku Artur ukończył w Warszawie (pod kierunkiem prezesa federacji soke Ryszarda Murata 10 dan) Kurs instruktorski i otrzymał dokumenty Instruktora o specjalności Karate Tsunami. Na ich podstawie może zorganizować własną sekcję i samodzielnie prowadzić zajęcia Karate Tsunami. Dokumenty są ważne na terenie całej Unii Europejskiej.

KARATE TSUNAMI

Karate Tsunami (nazwa pochodzi od japońskiego słowa tsunami – „portowa fala”) – styl walki opracowany w Polsce w 1979 roku na podstawie ogólnych reguł karate, z uwzględnieniem wielu elementów zaczerpniętych z innych sztuk walki. Stworzony przez prawnika Ryszarda Murata 10 dan, który w stylu tym nosi tytuł sōke („założyciel, głowa”). Styl ukierunkowany jest przede wszystkim na naukę samoobrony oraz na trening walki z kilkoma przeciwnikami, również uzbrojonymi. Na treningach tsunami na dużą skalę stosuje się naukę samoobrony nie tylko z użyciem własnego ciała, ale również wszelkich możliwych przyrządów, zarówno specjalnych, np. tonfa, nunczako, miecza itd., jak też przypadkowych, np. noża, kija, pałki, sierpa, łopaty itd.

 

W zakresie technicznym charakterystycznymi cechami karate tsunami są:

  • wykorzystywanie wszelkich ruchów (odpowiednio przystosowanych) jako technik zaczepnych lub obronnych,
  • nacisk na wykonywanie wszelkich technik z maksymalną siłą i szybkością,
  • preferowanie ataku oraz agresywnych i brutalnych technik zaczepnych,
  • w obronie ukierunkowanie na stosowanie specjalnie opracowanych zejść z linii ataku oraz podwójne zabezpieczenie blokami.

Styl karate tsunami kładzie także wielki nacisk na doskonalenie się duchowe i psychiczne ćwiczących, poprzez wszechstronne stosowanie różnych ćwiczeń, w tym zwłaszcza medytacyjnych i intelektualnych.

 

W aspekcie filozoficznym cechami karate tsunami są:

  • dążenie do równowagi w rozwoju ciała i ducha (w tsunami określane terminem: bodai),
  • podkreślanie konieczności działania w zgodzie z otoczeniem i regułami współżycia społecznego (w tsunami określane terminem: nehan).

Styl karate tsunami uprawiany jest w kilku ośrodkach w Polsce, a także w różnych krajach w Europie, Afryce, Azji i Ameryce.[ W stylu tym organizowane są również turnieje sportowe (w tym Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy), z rozgrywaniem szeregu konkurencji, w tym full contact kumite (walki z dopuszczeniem wszelkich możliwych technik wykonywanych z pełną siłą).

 

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2015 08:46