smaller font default font larger font

Szkoły stacjonarne

W ramach szkół funkcjonują Liceum Ogólnokształcące (zajęcia 3 razy w tygodniu w godz. 15.10 - 20.20), Szkoła Podstawowa Nr 372 i Gimnazjum (3 razy w tygodniu w godz. 11.45 - 18.40)

Szkoły zaoczne

W ramach szkół zaocznych funkcjonują: Liceum Ogólnokształcące.
Zajęcia w szkołach zaocznych odbywają się co 2 weekend w godz. 8.00 - 16.35

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Kwalifikowane kursy zawodowe

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty z dnia 19 sierpnia 2011 r. do sytemu szkolnictwa dla dorosłych wprowadzono nową formę kształcenia zawodowego - kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Jesteś tutaj:

Strona główna Z życia szkoły „Filmowa Ochota” czyli wycieczka śladami aktorów i filmów
„Filmowa Ochota” czyli wycieczka śladami aktorów i filmów PDF Drukuj Email

9 września semestr 3 A wraz z prof. Kotwickim zrobił sobie krótką przerwę od emocji historycznych związanych z obchodami upamiętniającymi rocznicę obrony Reduty Ordona i wybrał się na „Spacer po filmowej Ochocie”. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się, że dzielnica w której się uczymy została uwieczniona na niejednym obrazie filmowym, zarówno przed drugą wojną światową, jak i w późniejszym okresie. Przewodniczka pokazała nam gdzie ukrywał się podczas wojny Władysław Szpilman, gdzie śpiewał Bodo, a Stanisław Sielański jeździł dorożką, które z gwiazd przedwojennego kina mieszkały na Ochocie, gdzie kręcono „Awanturę o Basię” i „Stawkę większą niż życie” a co z Ochotą miał wspólnego Machulski i „Czterdziestolatek” Zobaczyliśmy jak zmieniała się dzielnica oraz usłyszeliśmy wiele ciekawych historii o filmach i ciekawostki z życia gwiazd, a wszystko to w interesującej scenerii.

Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 14:02